Vörös homokkő túra 2013

Kővágószőlős

2013. október 9.

Idén is megrendezésre került ez a természetjáró túra, és én nagyon örültem ennek. A tavalyi jól bevált csapat versenghetett újra. Molnár Máté, Marton Lili, Hegedüs András és jómagam, Marton József. Itt Bogádon egész nap esett az eső, de a rendezvény helyszínén csak felhős, párás idő volt. Odaérkezés, ebéd és egy kis köszöntő után kezdődött is a verseny. Egy totót kellett kitölteni, majd indulhattunk is a terepre. Az első állomáson tájolási feladatot kaptunk. A második állomáson sporttal kapcsolatos totó várt minket, amit szinte hibátlanul töltöttünk ki, majd súlylökés volt. A 3. állomás felé haladva római katona páncélzatának darabjait kellett megkeresni a térdig érő fűben. A következő megálló egy római villa romja volt. A területét kellett kiszámolni, viszont mérőeszközöket nem kaptunk, így ki kellett lépegetni. Míg mi lépegettünk, a többiek egy kérdéssort töltöttek ki a római korról. Ezután a már ismert úton haladtunk visszafelé az utolsó állomásra, ami egy uránbányász emlékhely volt. Itt fel kellett ismerni négy, a bányászok által használt tárgyat. Nem volt könnyű feladat, de az állomásvezető bácsi segítségével megoldottuk. A visszafelé tartó út során le kellett írnunk, hogy milyen nagyobb szemetet dobáltak el az emberek az út szélére. Az állomások elfogytak. Az iskolában pogácsa, alma és üdítő várt minket. Sajnos nem tudtuk megvárni az eredményhirdetést, mert a menetrendszerinti járattal indultunk haza. Már Bogád felé tartottunk a busszal, mikor telefonáltak Ági néninek, hogy idén megnyertük a versenyt, azaz 1. HELYEZETTEK LETTÜNK! Nyereményünket másnap átvehettük itt az iskolában. Nagyon tetszett az ez évi verseny, s remélem a többiek is jól érezték magukat!

Marton József

8. osztály